Julfy JR Photography
Forum ini adalah terbuka pada semua yang berminat dalam bidang fotografi, ingin belajar dan kongsiĀ² ilmu berkaitan dengan fotografi dsb. 'Kami [including admin] semua mau belajar!' Sila daftar, jika anda belum sertai kami. Terima kasih.

This forum is Julfy-JR exclusive right for a certain time period in relation to their own work. Use or close imitation of the images and the representation of them as one's own original work is "piracy" of Julfy-JR intellectual rights.

Join the forum, it's quick and easy

Julfy JR Photography
Forum ini adalah terbuka pada semua yang berminat dalam bidang fotografi, ingin belajar dan kongsiĀ² ilmu berkaitan dengan fotografi dsb. 'Kami [including admin] semua mau belajar!' Sila daftar, jika anda belum sertai kami. Terima kasih.

This forum is Julfy-JR exclusive right for a certain time period in relation to their own work. Use or close imitation of the images and the representation of them as one's own original work is "piracy" of Julfy-JR intellectual rights.
Julfy JR Photography
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Persandingan Wawa dgn Yaya...

4 posters

Go down

Persandingan Wawa dgn Yaya... Empty Persandingan Wawa dgn Yaya...

Post  hafiz ray Tue Nov 30, 2010 10:39 am

Assalamualaikum....

CnC needed....Alhamdulillah..ke 2 pengantin agak puas hati akan hasil kerja kami...
tapi aku perlukan lagi kritikan..thnx admin ...sbb aku ada curik skek2 ilmu/rahsia skill foto dlm
forum nih..Hnya Allah sje yg mampu membalas nya...

Persandingan Wawa dgn Yaya... A17

HR....fyi...keizinan utk menyiar (fb/julfy forum sahaja) gmbar ini telah di perolehi.harap2 tuan2 tidak menyalin utk disiarkan ke tempat laen,bagi menghormati permintaan pengantin dan keluarganya.Harap Maklum.
hafiz ray
hafiz ray

Back to top Go down

Persandingan Wawa dgn Yaya... Empty Re: Persandingan Wawa dgn Yaya...

Post  moot Fri Dec 03, 2010 10:04 pm

pd pndapat sy:
- pelamin cm nk roboh..senget..
- kalo landscape orientation mgkin lbh cntik leh nmpk ksluruhan pelamin tu..kalo mau potret kasi tight skit..

20sen sy yg sgt xpndai..apepon, gmbr anda cntik
moot
moot

Location : senawang--lahad datu--senawang--lahad datu (ulang alik)

http://www.flickr.com/photos/t_tmootstert_t/?saved=1

Back to top Go down

Post  airi Sun Dec 05, 2010 7:27 am

stuju ngan moot. gamba nmpk senget . tp tape. it still nice jgk Smile
airi
airi
Admin
Admin

https://julfyphotog.forumotion.com

Back to top Go down

Post  bossbesaq Sat Dec 18, 2010 12:17 pm

hafiz ray : cam ni jer la.....teman rase horizontal line kene jaga2....pasal akan menampakkan pelamin atau bangnan seakan nak roboh atau tumbang......cube amik dari depan......pakai dua2 orientation, insyallah......akan tegak ler gambo tu....sudut2 tu kene jaga.....insyallah.....akan baik nnti....satu lagi...nmpak direct flash....tu buat pelamin lagi menyerlah dari pengantin...jaga2....pasal ini akan buat refleks cahaya yg len macam.....
bossbesaq
bossbesaq
Admin
Admin

Back to top Go down

Post  hafiz ray Fri Dec 24, 2010 9:05 pm

terima kasih kawan-kawan....segala tunjuk ajar...komen2..insyaAllah aku akan jadikan panduan...

bab senget tu mmg terperasan..hehehehe...sbb itu la angle yg terbaek utk aku shoot sbb..huhuhuhu..
percaya atau tidak...tak kurang 10 fotog yg duk tembak at the same time..aku dikira fotog sebelah lelaki..yg laen smua belah pompuan..jgn ta tahu..aku berdiri atas kusi plastik...hahahha..

and then aku check2 balik..ada 4-5 shot yg senget..haduuuu...
bab direct flash tuh mmg aku maklum dah bro...dan aku tak leh buat ape..nk bounced kat siling..tinggi yg amat..
guna reflector cap.. tak cukup power..lighting lak..hadooiii..lastly aku guna DIY reclector..guna ketas A4...
pastu..dicampur lak lighting dari another camera..hurm..
hurm..ada tak tip2 yg boleh aku jadikan panduan utk elakkan perkara ini terjadi lagi? terutama semasa disinari percian flash yg bertalu..nk tunggu alamat terlepas la scene menarik

tapi..mmg its my fault..patutnya biarkan dulu sekejap..
dan actually..itu la poblem aku yg salu berlaku...

anyway...rase bangga gak...dapat pujian dari keluarga pengantin..terima kasih pak engku..mak engku..hamba junjung kasih..
segala pujian hanya utkNya..
HR..tak pernah aku berpeluh plek semasa shooting....kecuali hari itu..
hafiz ray
hafiz ray

Back to top Go down

Post  moot Wed Jan 05, 2011 7:12 pm

10 photog?
gila ke ape?
skg ni sape OP(Official Photog)?
ko atau pon yg lain2 tu?kdg2 ramai yg nyemak nk gak amek gmbr..padahal da ada OP..pastu yg nyemak tu body,lens lg hebat dr OP..trduduk skjp..
mmg biasa terjadi cmni..kalo ade yg prihatin, pihak keluarga akn sound kt yg nyemak tu..
kita dibyr..kita nk gmbr yg baik utk org yg hire kita tu..dan kita pon kene berkeras skit ngn yg nyemak2 tu..kalo blh jgn bg peluang..
kwn ajar OP kene dok dpn pengantin..so ape2 pon kita dulu yg akn amek gmbr pengantin..kalo dok belakang,mmg nasib xbaik la..
tp kes ko lain kan..ade 2OP..yg laki hire 1,pmpuan pon hire 1..leceh gak..pelik2..slalu laki hire kt mjlis laki,pmouan hire kt tpt pmpuan..ataupon dua2 hire 1op utk dua2 mjlis..

1lg,utk selesaikan mslh nk bounce kalo men dewan yg syiling tinggi2 cuba cari DEMB DIFFUSER..mmg sgt selamat..xde mslh lnsg..penyelamat..spjg guna mmg xde mslh..chya pon kene rata..xde mslh knn gelap kiri trg..ats gelap bwh trg etc..

http://www.dembflashproducts.com/order/

aku beli guna ebay..130 lbh krg..2mnggu smpai..
moot
moot

Location : senawang--lahad datu--senawang--lahad datu (ulang alik)

http://www.flickr.com/photos/t_tmootstert_t/?saved=1

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top